Data wydarzenia:

Od 20 czerwca zapraszamy do Ogrodu na wystawę – wystawę fotografii z niebagatelnym przesłaniem zatytułowaną „A Ty, co robisz, żeby ratować naszą planetę”?

Kalendarz na ten rok jest niezwykły, ponieważ poza artystycznymi zdjęciami zawiera coś jeszcze, o czym organizatorzy mówią tak:
“Zależało nam, żeby do pięknych zdjęć dodać coś więcej… Przesłanie. Nie szukaliśmy długo. Ocieplenie klimatu, topniejące lodowce, susze, pożary szalejące na całym świecie, wszechobecny plastik, dramatyczne zanieczyszczenie powietrza, masowe wycinanie lasów… Nasza planeta zmieniająca się w wielkie wysypisko śmieci. A wszystko to z powodu działań człowieka. Jeśli nie podejmiemy natychmiastowych działań, czeka nas ekologiczny koniec świata”.
20 czerwca o godz. 13 w alei Dębowej, miejscu eksponowania wystawy, odbędzie się wernisaż z udziałem autora zdjęć Jacka Poręby, organizatorów oraz wielu znakomitych gości.
Po ekspozycji w PAN Ogrodzie Botanicznym wystawa ta będzie prezentowana w innych ogrodach w całym kraju, m.in. w Śląskim Ogrodzie Botanicznym, w Poznaniu, Lublinie, Łodzi, Bydgoszczy, Zabrzu, Kielcach i in.
Wstęp na wystawę w ramach biletu wstępu do Ogrodu lub karnetu.

 

Powiększ czcionkę
Kontrast
Przewiń do góry