Data wydarzenia:

W tropikalnych przestrzeniach oranżerii Ogrodu Botanicznego Polskiej Akademii Nauk w Powsinie 23 października o godz. 13 zapraszamy na „Klimatyczne rozmowy o zdrowiu”.

Choć za oknem jesień, to spotkanie nie będzie w jesiennym klimacie. Wręcz przeciwnie. Wśród egzotycznych roślin przeniesiemy się na ciepłe południe, gdzie będziemy rozmawiać o zdrowiu, o profilaktyce i wszystkim, co służy niechorowaniu, dobremu samopoczuciu, odżywianiu i profilaktyce.

Naszymi gośćmi będą: onkolog dr nauk med. Tomasz Sarosiek, psychoonkolog Joanna Liśkiewicz oraz Agnieszka Kuźma – dietetyczka, ambasadorka zdrowego trybu życia, doradca żywieniowy, a także instruktorka nordic walking.

Pośród świergotu ptaków, szumu wody i zapachu cytrusów spotkanie poprowadzi Agnieszka Ford – współzałożycielka Fundacji Kochasz Dopilnuj, członkini zarządu.

To już druga akcja Fundacji Kochasz Dopilnuj w Ogrodzie Botanicznym Polskiej Akademii Nauk. W zeszłym roku prezentowana była niezwykła wystawa przedstawiająca kobiety – bohaterki, które wygrały z rakiem. W tym roku, w miesiącu profilaktyki raka piersi, spotykamy się ponownie, aby rozmawiać i uczyć się, jak żyć i jak o siebie dbać, aby nie chorować.

Na zakończenie zaprosimy na spacer z edukatorką przyrodniczą Katarzyną Misiak wśród niezwykłych roślin porastających oranżerię. Poznamy te, które mają dobroczynny wpływ na nas i nasze otoczenie, dowiemy się, jakie mają potrzeby i jak sprawić, by obdarzały nas swoim pięknem, przesycały powietrze cennymi olejkami i wspierały nasze zdrowie.

Przewiń do góry