Data wydarzenia:

28 października o 15.30 zapraszamy na wykład „Historia użytkowania grzybów – narzędzie zysku i zbrodni”.

Wykład ma za zadanie przybliżyć uczestnikom historię użytkowania grzybów oraz pokazać jak ukształtowała ona nasze obecne spojrzenie na ich królestwo.

Jednostronny związek człowieka z grzybami, mimo że był budowany na braku zaufania, trwa od tysiącleci. Grzyby od zarania dziejów znajdowały zastosowanie nie tylko jako źródło pokarmu lub lekarstw, lecz również jako narzędzie zbrodni lub kontaktu z zaświatami. W niektórych przypadkach ich wpływ odbijał się także na kulturze i sztuce.

Podczas wykładu uczestnicy dowiedzą się, że pomimo długiej historii współegzystencji wciąż uczymy się poznawać mieszkańców królestwa Fungi. A także odkryją jakie jeszcze niepoznane dotąd korzyści są w stanie nam zapewnić.

Na wydarzenie obowiązują zapisy warsztaty@obpan.pl WAŻNE: w zgłoszeniu należy podać imię i nazwisko oraz tytuł „Historia grzybów”

Ze względu na pandemię maksymalna liczba uczestników to 15. Udział w wydarzeniu możliwy jest po zakupie biletu wstępu do Ogrodu (parking płatny oddzielnie). Osoby posiadające karnety roczne lub sezonowe wchodzą na podstawie karnetu.

Dodatkowe informacje: warsztaty@obpan.pl tel. 22 648 38 56 w. 262 (poniedziałek-piątek 7:30-15:00)

Powiększ czcionkę
Kontrast
Przewiń do góry