Data wydarzenia:

Od 12 września w PAN Ogrodzie Botanicznym będzie można oglądać nietypową jak na to miejsce wystawę, a jednak idealnie wpisującą się w zieloną, kojącą przestrzeń ogrodu botanicznego.

W alei Dębowej zobaczą Państwo 20 fotografii i tyleż samo historii opowiedzianych przez bohaterki kampanii „Pomacaj się”. To przejmujące opowieści kobiet, które zachorowały na raka piersi, przejmujące, ale jednocześnie dające otuchę i wiarę w to, że chorobę można pokonać lub nauczyć się z nią żyć.

Organizacja wystaw fotografii to jedna z form edukacji na temat profilaktyki raka piersi, jakie prowadzą członkinie Fundacji Kochasz – Dopilnuj. Profilaktyka to dzisiaj jedno z podstawowych działań, jakie możemy podejmować na rzecz wczesnego wykrywania chorób nowotworowych i tym samym skutecznej walki z nimi.

Od maja w PAN Ogrodzie Botanicznym odwiedzający mogli spotkać niezwykłe kobiety, które prowadziły spotkania w ramach kampanii „Pomacaj się”, podczas których pokazywały, jak samodzielnie wykonywać badanie piersi, opowiadały historie swojej choroby, a lekarze udzielali porad.

Na wystawie zobaczymy siłę i piękno kobiet dotkniętych rakiem piersi, które wzięły udział w ponad 80 sesjach organizowanych od 2019 roku. Każdemu zdjęciu towarzyszy historia, zawsze niezwykła i poruszająca, opowiedziana wprost z serca, z głębi duszy.

Wystawę można oglądać codziennie w godzinach otwarcia Ogrodu, tj. od 9 do 19 (we wrześniu), do 18 (w październiku), do 13 (od listopada w kolejne zimowe miesiące), w ramach biletu wstępu lub karnetu.

Odwiedź wystawę
Lis
Powiększ czcionkę
Kontrast
Przewiń do góry