Data wydarzenia:

Zapraszamy na wystawę malarstwa Barbary Dobrowolskiej “Piękno natury”.

Artystka malarstwem interesuje się od dziecka. Pierwszą nagrodę zdobyła w 1963 roku w konkursie „Z życia Związku Radzieckiego”. Obraz nosił tytuł „Powitanie Gagarina w Warszawie”. Potem nastąpił czas zainteresowań tkaniną artystyczną i haftem.

Do malarstwa wróciła w 2012 roku, będąc słuchaczem Uniwersytetu III Wieku przy SGGW w pracowni malarskiej prowadzonej przez Alinę Stępień. Na zajęciach zdobywała i udoskonalała techniki, takie jak: rysunek, akwarela, pastela, olej, akryl i techniki mieszane. I w ten sposób malarstwo stało się jej wielką pasją i sensem życia.

W 2018 roku otrzymała dyplom za całokształt pracy społecznej i artystycznej nadany z okazji 60-lecia Warszawskiego Stowarzyszenia Plastyków.

Jej prace znajdują się w zbiorach prywatnych nie tylko w Polsce, ale także w USA, Korei Południowej, Paryżu i Niemczech.

To już druga wystawa Barbary Dobrowolskiej w naszym Ogrodzie. Pierwsza zatytułowana „Królowa kwiatów” prezentowana była w zabytkowej willi Janówek podczas festiwalu róż „Rosalia” w 2019 roku.

Zapraszamy do zwiedzania wystawy od 15 maja w godzinach otwarcia Ogrodu, tj. codziennie od 9 do 20, w bud. A, na patio przy głównym wejściu od strony ul. Prawdziwka.

Wstęp na wystawę jest w ramach biletu wstępu do Ogrodu lub karnetu.

Powiększ czcionkę
Kontrast
Przewiń do góry