Data wydarzenia:

Od 27 marca zapraszamy na dwie plenerowe wystawy: ilustracji do książki „Dzieci z Hamamatsu” autorstwa Ka Mochi oraz fotografii Toshi Kuwahara pt. „4 pory roku”.

Książka „Dzieci z Hamamatsu” jest debiutem literackim Ka Mochi, która dzieli się w niej swoją pasją do ilustrowania. Wcześniej autorka książki zajmowała się modą i rysowaniem. Przez wiele lat mieszkała w Japonii, gdzie jej prace były pokazywane na wielu wystawach, a  także prowadziła warsztaty artystyczne w Shizuoka Daigaku Gakkuin University. Książka „Dzieci z Hamamatsu” to przewodnik po fascynującym kraju oraz emocjach dziecka, które znalazło się w nieznanej sobie rzeczywistości.

Natomiast autorka fotografii „4 pory roku”, Toshie Kuwahara, ostatnie lata spędziła w Kioto, gdzie z okien swojego mieszkania miała piękny widok na okoliczne góry, które zmieniały swój wygląd wraz z porami roku, co zainspirowało ją do zajęcia się fotografią. Z uczestnikami Miesiąca Japońskiego Toshie dzieli się zdjęciami obrazującymi cztery pory roku w Japonii, dzięki czemu możemy poczuć urok Kraju Kwitnącej Wiśni, pełnego kolorowych ogrodów, starych świątyń oraz miejskiego życia toczącego się nieopodal.

 

Powiększ czcionkę
Kontrast
Przewiń do góry