Do II Konkursu na największą dynię, którego finał odbył się 14 października 2023 r., zgłoszono 7 dyń w kategorii dorośli i 2 w kategorii dzieci. Rywalizacja była niezwykle emocjonująca, bo do końca nie było wiadomo, jak wypadnie ważenie.

W tym roku padł nowy rekord, który został ustanowiony przez pana Mateusza Dąbrowskiego, który wyhodował imponującą dynię o imieniu Dorotka o wadze 907 kg. Za to osiągnięcie pan Mateusz zdobył Nagrodę Główną Dyrektora Ogrodu Botanicznego Polskiej Akademii Nauk w Powsinie o wartości 4000 zł.

Pozostałe nagrody w kategorii „dorośli” zdobyli:

II miejsce (nagroda o wartości 3000 zł) – Marcin Brylowski i dynia „Zuza” o wadze 492 kg;
III miejsce (nagroda o wartości 2000 zł) – Maciej Molek i dynia „Nel” ważąca 470 kg;
IV miejsce (nagroda o wartości 1500 zł) – Marcin Stępień, który wyhodował dynię „Matylda” o wadze 445 kg;
V miejsce (nagroda o wartości 1000 zł) – Wojciech Skibiński za dynię „Pamela” o wadze 340 kg.

Wyróżnienia (750 zł i 500 zł) otrzymali Adam Jurczuk za dynię „Elisabeth” ważącą 221 kg oraz Grzegorz Bylicki za dynię „Goliaš” o masie 70,5 kg.

Niech te wyniki stanowią motywację do dalszego rozwijania swoich umiejętności w uprawie dyń.

W kategorii „dzieci” również doceniliśmy zaangażowanie i wysiłek. Zwycięzcami zostali: team Tereska, Ignaś i Małgosia Filipowicz za wyhodowanie dyni „Tim” o wadze 21 kg oraz Adam Ortyński za dynię „Ciapek” ważącą 6,5 kg.

Serdecznie dziękujemy za udział. Gratulujemy wszystkim uczestnikom i zachęcamy do udziału w kolejnych edycjach konkursu.