Ogłoszenie

Polska Akademia Nauk Ogród Botaniczny – Centrum Zachowania Różnorodności Biologicznej w Powsinie zatrudni Pracownika Technicznego w Hodowli Jeleniowatych w Kosewie Górnym

Lokalizacja: Stacja Agroekologiczna, Kosewo Górne

Proponowane wynagrodzenie: 6000 zł brutto.

Opis stanowiska: Poszukujemy pracownika technicznego do pracy w hodowli jeleniowatych. Jelenie utrzymywane są w dużych zagrodach, żyją w warunkach półdzikich. Oferujemy unikalną możliwość pracy z tymi majestatycznymi zwierzętami w malowniczym otoczeniu.

Główne obowiązki:

  1. Karmienie jeleni: Podawanie paszy objętościowej i treściwej, podawanie minerałów.
  2. Pojenie zwierząt: Systematyczne dostarczanie wody, utrzymanie czystości poideł.
  3. Konserwacja ogrodzeń i bram: Dbanie o dobry stan infrastruktury hodowlanej.
  4. Obsługa maszyn rolniczych: Utrzymanie powierzonych maszyn i urządzeń w dobrym stanie technicznym.

Szczegółowe obowiązki:

  1. Obserwacja stanu zdrowia i zachowania jeleniowatych: Monitorowanie zwierząt i raportowanie wszelkich nieprawidłowości.
  2. Karmienie, przygotowywanie paszy i pojenie zwierząt: Dostosowanie diety do pory roku i stała dbałość o dostępność i świeżość wody.
  3. Utrzymanie czystości w gospodarstwie: Regularne sprzątanie.
  4. Naprawa i konserwacja ogrodzeń i bram: Utrzymanie infrastruktury w dobrym stanie technicznym.
  5. Naprawa i konserwacja sprzętu: Utrzymanie sprzętu rolniczego w dobrym stanie technicznym.
  6. Obsługa ciągnika, przyczepy i dozowników paszy: Efektywne i bezpieczne użytkowanie sprzętu rolniczego.
  7. Operowanie sprzętem do przygotowania siana i balotowania: Zbieranie i przechowywanie siana, obsługa maszyn rolniczych.
  8. Przewożenie i magazynowanie balotów: Organizacja i utrzymanie magazynu pasz.

Wymagania:

  • Umiejętność obsługi maszyn rolniczych.
  • Zdolność do wykonywania drobnych napraw i konserwacji sprzętu.
  • Samodzielność, odpowiedzialność i zaangażowanie w powierzone zadania.
  • Dodatkowym atutem będzie:
  • Praktyczna znajomość pracy z jeleniowatymi
  • Doświadczenie w pracy z dużymi zwierzętami lub w rolnictwie.
  • Wykształcenie związane z opieką nad zwierzętami lub rolnictwem.

Inne wymagania:

  1. Adaptacja do pracy w różnych warunkach atmosferycznych: Praca na zewnątrz w zmiennej pogodzie.
  2. Dobra kondycja fizyczna: Zdolność do wykonywania pracy wymagającej wysiłku fizycznego.

Wymagania BHP zgodnie z polskim prawem:

  1. Przestrzeganie zasad bezpieczeństwa: Stosowanie się do wytycznych BHP przy pracy ze zwierzętami i maszynami.
  2. Stosowanie sprzętu ochronnego: Użycie odpowiednich środków ochrony indywidualnej.
  3. Szkolenia BHP i obsługa maszyn: Regularne uczestnictwo w szkoleniach, w tym z zakresu bezpiecznego obsługiwania sprzętu rolniczego.
  4. Znajomość procedur awaryjnych: Umiejętność działania w sytuacjach kryzysowych.

Oferujemy:

  • Bezpłatne zakwaterowanie w okresie zatrudnienia.
  • Możliwość pracy w bliskim kontakcie z naturą.
  • Zatrudnienie w stabilnym i rozwijającym się środowisku.
  • Możliwość zatrudnienia współmałżonka.

Zainteresowanych kandydatów prosimy o przesyłanie aplikacji na sekretariat@ob.pan.pl. Prosimy o dołączenie CV oraz listu motywacyjnego.

W dokumentach aplikacyjnych należy zawrzeć klauzulę dot. przetwarzania danych osobowych:

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez PAN Ogród Botaniczny – CZRB w Powsinie dla potrzeb niezbędnych do realizacji procesu tej oraz przyszłych rekrutacji (zgodnie z ustawą z dnia 10 maja 2018 roku o ochronie danych osobowych (Dz. Ustaw z 2018, poz. 1000) oraz zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (RODO)).